بینگ می‌گوید لینک‌ها کماکان یک عامل مهم برای رتبه‌بندی هستند

بینگ می‌گوید لینک‌ها کماکان یک عامل مهم برای رتبه‌بندی هستند

یک مصاحبه‌ی جدید با نماینده‌ی بینگ نشان داده که احتمال دارد نقش لینک‌ها در آینده‌ی نزدیک کم‌اهمیت‌‎تر شود. اما هم‌اکنون این قضیه صحت ندارد.

مصاحبه‌ای اخیراً با جیمز موری، مدیر بازاریابی محصول EMEA در مایکروسافت بینگ انجام گرفت که در آن بر روی برداشت لورا همپتون مبنی بر کاهش تاثیر نقش لینک‌ها بر کلیت الگوریتم‌های رتبه‌بندی جستجو بحث شد. از بینگ در این مورد پرسیدیم و آن‌ها به ما گفتند که لینک‌ها کماکان یک عامل بسیار مهم برای رتبه‌بندی جستجو هستند.

در اینجا یک بریده از مصاحبه آورده شده که نظر ما را به خود جلب کرد:

موری در مصاحبه‌ای که در پدینگتون لندن انجام گرفت، گفت: «هنوز در مرحله‌ای نیستیم که تاثیر لینک‌ها بخواهند از بین بروند، بنابراین آن‌ها کماکان در نقش عاملی ظاهر می‌شوند که به آن‌ها نگاه می‌کنیم».

«موردی که امکان دارد مشاهده کنیم، کاهش اهمیت لینک‌ها در چارچوب کلی عوامل گوناگونی است که از آن‌ها برای تعیین میزان اهمیت بهره می‌گیریم».

سخنگوی مایکروسافت در بخش بینگ به ما گفت: «مجموعه‌ای از عوامل هستند که در زمینه‌ی سیگنال‌های رتبه‌بندی نقش‌آفرینی می‌کنند و لینک‌ها هم یکی از آن‌ها هستند». آن‌ها همچنین توضیح دادند که لینک‌ها کماکان یک سیگنال رتبه‌بندی بسیار مهم هستند و آن‌ها به‌زودی چنین تغییری را مدنظر نمی‌گیرند.

به نظر می‌رسد بینگ تمرکز بیشتری بر روی جستجوی گفتگومحور تمرکز کرده، اما 10 لینک آبی اصلی کماکان برای رتبه‌بندی، وابستگی زیادی به داده‌‌های لینک دارند، کما اینکه سایر الگوریتم‌های رتبه‌بندی جستجوی گفتگومحور نیز همین‌گونه هستند.

بینگ می‌گوید:

جستجو به سمتی می‌رود که جنبه‌ی گفتگومحور بیشتری داشته باشد و افراد با دستگاه‌های خود تعامل کرده و به شیوه‌ای گفتمان‌گونه به جستجوی اطلاعات موردنیازشان می‌روند. مایکروسافت در خط مقدم محاسبات گفتگومحور قرار دارد و می‌خواهیم تجربه‌ی جستجوی بینگ یک تجربه‌ی بهینه و موثر برای کاربرانمان باشد. به فرایند به‌روزرسانی و اصلاح تجربه‌ی جستجوی بینگ ادامه می‌دهیم تا این موارد منعکس شوند.

می‌دانیم که گوگل هم برای رتبه‌بندی خود به‌شدت به داده‌های لینک وابسته است. مطالعه‌ای جدید نشان داده که لینک‌ها برای رتبه‌بندی در گوگل بسیار مهم هستند. همچنین شنیده‌ایم که گوگل لینک‌ها را به‌عنوان یکی از سه عامل اساسی خود در رتبه‌بندی می‌داند.

در مورد بینگ، به نظر می‌رسد لینک‌ها اهمیت زیاد خود را حفظ کنند، صرف‌نظر از برداشت‌هایی که می‌توان از مصاحبه‌ی جیمز موری انجام داد.

نقد و بررسی کمپین های تبلیغاتی توسط علیرضا پیر

تخصص اصلی من سرچ مارکتینگ هست ( SEO و SEM ) ولی از اونجایی که به شدت کنجکاو هستم به صورت تجربی در شاخه های دیگر دیجیتال مارکتینگ نیز فعال هستم.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *