آپدیت جدید و تاییدنشده‌ رتبه‌بندی گوگل «فرد» دنیای سئو را تکان می‌دهد

آپدیت جدید و تاییدنشده‌ رتبه‌بندی گوگل «فرد» دنیای سئو را تکان می‌دهد

جامعه‌ی سئو و وب‌مسترها در کنار ابزارهای رهگیری خودکار گوگل، همگی نشانه‌هایی قوی از یک به‌روزرسانی جدید برای الگوریتم رتبه‌بندی گوگل ارائه می‌دهند.

از صبح دیروز، صنعت سئو یک به‌روزرسانی تاییدنشده برای رتبه‌بندی گوگل را مشاهده کرده که به نظر بیشتر جنبه‌های کیفیت لینک را در الگوریتم کلی هدف گرفته است.

بسیاری از ما آن را به‌روزرسانی فرد می‌نامیم. این نام از شوخی گری ایلایس برداشته که می‌گوید تمامی به‌روزرسانی‌ها باید نام «فرد» را به خود بگیرند. این مورد نیز از همان الگو تبعیت می‌کند.

پچ‌پچ‌ها و گزارش تغییرات بیشتری را از دل جامعه‌ی سئوی «کلاه‌مشکی» شنیده‌ایم که با توجه به این نکته می‌توان برداشت کرد که این به‌روزرسانی الگوریتم برای لینک‌های اسپم می‌باشد. آخرین باری که در مورد به‌روزرسانی مرتبط با لینک اسپم گزارش دادیم، در اوایل فوریه بود که آن مورد نیز رسماً توسط گوگل تایید نشده بود.

در 7 فوریه، یک به‌روزرسانی بزرگ برای کیفیت محتوا توسط گوگل ارائه شد که هیچ‌گاه تایید نگردید. همان‌طور که انتظار دارید، گوگل این روزها به‌سختی به‌روزرسانی الگوریتم را تایید می‌کند – اما این امر مانع گزارش تغییرات بزرگ در نتایج جستجو نشده است و بدین ترتیب می‌توان گفت حتماً به‌روزرسانی الگوریتم انجام گرفته است.

بسیاری از ابزارهای رهگیری خودکار نیز هم‌اکنون نوسانات و تغییرات شدیدی را نشان می‌دهند که نشانه‌ای از به‌روزرسانی است. همچنین پچ‌پچ‌های افراد حاضر در این صنعت هستند که برخی در مورد کاهش رتبه شکایت کرده و برخی دیگر افزایش رتبه‌ی خود را جشن می‌گیرند و همین‌‎ها نیز نشانه‌ای از به‌روزرسانی گوگل هستند.

بی‌صبرانه منتظریم ببینیم که آیا گوگل در این مورد نظری دارد. تنها چیزی که هم‌اکنون در اختیار داریم، دیالوگ‌های معمول گوگل از زبان گری ایلایس و جان میولر هستند که می‌گویند همواره احتمال به‌روزرسانی هست.

این‌گونه به نظر می‌رسد که صفحه‌ی نتایج تغییراتی را مشاهده می‌کنید. آیا اتفاقاتی در بطن کار رخ داده است؟

بله ما تقریباً هر روز تغییراتی ایجاد می‌کنیم.

به نظرم همین‌که گری این توییت را لایک کرده نشانه‌ای از به‌روزرسانی است J من طی همین چند ساعت تعداد زیادی مکالمه در مورد کاهش ترافیک مشاهده کرده‌ام

ما روزی به‌صورت متوسط سه به‌روزرسانی داریم. به نظرم با اطمینان می‌توان گفت همین چند ساعت قبل یک به‌روزرسانی انجام گرفته …

اگر نظر جدیدی از سوی گوگل دریافت کردیم، آن را در همین‌جا به اشتراک خواهیم گذاشت.

تخصص اصلی من سرچ مارکتینگ هست ( SEO و SEM ) ولی از اونجایی که به شدت کنجکاو هستم به صورت تجربی در شاخه های دیگر دیجیتال مارکتینگ نیز فعال هستم.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۹

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *