سئو به کدام سمت خواهد رفت؟

سئو به کدام سمت خواهد رفت؟

سئو و سئو کاران چه آینده‌ای در پیش دارند.

امروزه خیلی از سئو کاران در پی این موضوع هستند که سئو (seo) چیست و آینده آن به کدام سمت و سو در حرکت است. موتورهای جستجو با سئو چگونه برخورد می‌کنند. سئو سایت‌ها در دنیای امروز و آینده به چه شکل خواهد بود. برای این که در تولید محتوا و رعایت اصول seo در سایت خود موفق شویم باید به چه نکاتی توجه کنیم. مواردی مانند این نیاز دارد که بیشتر از همیشه بررسی شود. ما سعی کرده‌ایم در این مقاله شما را بیشتر با این مفاهیم آشنا کنیم. پس همراه ما تا آخر مطلب بمانید.

 

جستجوی معنایی در سئو

امروزه از آن جهت جستجوی معنایی سئو بسیار با ارزش است که موتورهای جستجو وقتی ما واژه‌ای را در آن‌ها جستجو می‌کنیم نتیجه‌ای را به ما برمی گردانند که از نظر مفهومی به کلمه کلیدی مورد جستجو ما نزدیک باشد. دیگر خبری از نتایج نامربوط نیست؛ یعنی موتور جستجویی مانند گوگل که امروزه پیشرو موتورهای جستجو در کل دنیا است دیگر به دنبال این نیست که معنای آن کلمه کلیدی را در نتایج جستجوی خود در نظر بگیرد بلکه به دنبال مفهوم آن عبارت می‌گردد.

شما می‌توانید به مقاله‌هایی که مدت‌ها قبل در خصوص جستجوی معنایی در سایت ما منتشر شده است برای دسترسی به اطلاعات بیشتر مراجعه کنید. اگر بخواهیم به این مقالات اشاره کنیم می‌توانیم شما را به مقاله « سئو معنایی مفهوم جدیدی که در حال شکل گیری است » ارجاع دهیم. آنچه بیشتر از همه در seo مفهومی اهمیت دارد این است که نتایجی که از جستجو در موتورهای جستجو به دست می‌آوریم مفهومی و شخصی سازی شده باشند و دقیقاً آنچه کاربر جستجو کرده است و در ذهن خود دارد را به کار بر نشان دادن ارزش زیادی در seo مفهومی نسبت به کلمات کلیدی که کاربر جستجو می‌کند دارد. بر اساس این نظریه دیگر استفاده از کلمات کلیدی که طولانی باشند دارای اهمیت و ارزش نخواهند بود.

 

جستجوی صوتی و تصویری و ویدئویی در سئو

جستجوهای صوتی و تصویری و ویدیویی نیز مشمول سئو می‌شوند. امروزه از دیگر مواردی که بر عملکرد گوگل و نتایج جستجوی این موتور جستجو تأثیر گذار است جستجوی صوتی و استفاده از موبایل است. در واقع وقتی کاربری از موبایل خود در گوگل برای جستجوی یک واژه یا کلمه کلیدی استفاده می‌کند تأکیدش بیشتر بر روی کلمات کلیدی طولانی و غالباً ً جمله‌ها است تا کلمه کلیدی ساده و جزئی.

آنچه بر روی این موضوع تأثیر زیادی دارد الگوریتم‌های مگس‌خوار و رنک برین هستند. در مورد این الگوریتم‌ها در طی مقالاتی در سایت بیشتر صحبت کرده‌ایم که می‌توانید به آن‌ها مراجعه نمایید. در واقع نحوه کار مرغ مگس‌خوار به این صورت است که ابتدا کلمه و یا کلمات کلیدی را به‌دقت تحلیل و بررسی می‌کند و بعد از این که مفهوم عبارت را متوجه شد نتایج مورد نظر را برای کاربر بر می‌گرداند و نحوه کار رنک برین نیز به این صورت است که از تحلیل رفتار مخاطب و متن و کلمات کلیدی LSI استفاده می‌کند تا نتایج مورد انتظار کاربر نهایی را تولید و استخراج کند و به او نشان دهد.

یکی دیگر از مواردی که آینده سئو را دگرگون کرده است محتوای ویدیویی هستند. افراد زیادی امروزه به جای جستجوی یک متن و مفهوم به دنبال ویدیویی هستند که در خصوص آن موضوع در اینترنت وجود دارد. محتوایی که از طریق ویدیویی ارائه می‌شود توانسته است کاربران زیادی را به سوی خود جذب کند بنابراین باید ببینیم که گوگل برای seo محتوای ویدیویی چه برنامه‌هایی در آینده دارد و به کدام جهت حرکت خواهد کرد.

 

هوش مصنوعی و تأثیر آن بر سئو و نتایج گوگل

هوش مصنوعی امروزه به جنگ تمام عیار با سئو سایت‌ها آمده است. نتایجی که امروزه به کاربران گوگل برگردانده می‌شود تا حد زیادی به لطف هوش مصنوعی است هوش مصنوعی توانسته است در این زمینه پیشرفت‌های خوبی کند. در واقع هوش مصنوعی می‌تواند علایق کاربر را تشخیص داده و نتایج مورد انتظار کاربر را به او نشان دهند. در واقع به کار گیری هوش مصنوعی در موتور جستجو باعث شده است که از نظر در seo سایت تأثیر زیادی داشته باشد و رتبه بندی سایت‌ها را تحت تأثیر خود قرار دهد. در سئو سایت به هوش مصنوعی باید توجه ویژه‌ای شود. دیگر نمی‌توان مطمئن بود رتبه‌ای که امروز به سایت ما اختصاص داده شده است برای مدتی به صورت ثابت در اختیار ما قرار خواهد گرفت. هوش مصنوعی مشخص می‌کند که در کلمات کلیدی چه فاکتورهایی دارای اهمیت هستند و اگر seo سایت ما بر این اساس طراحی نشده باشد مطمئناً با مشکل زیادی روبه رو خواهیم شد.

 

سئو و تأثیر امکانات گوگل بر نتایج جستجو

سئو سایت را باید خیلی هوشمندانه بهبود ببخشیم زیرا که این غول جستجوی گوگل توانسته است از همه امکاناتی که دارد برای اینکه نتایج بهتری را به کاربر نشان دهد استفاده کند برای نمونه می‌توان به سیستم‌عامل اندروید اشاره کرد که توانسته در این راستا کمک زیادی به گوگل کند.

حتی گفته می‌شود که گوگل از آمار آنالیتیکس در نتایج جستجوی خود استفاده می‌کند

گزارش‌ها حاکی از این است که موتور مرورگر گوگل کروم که در گوشی‌های کاربران و یا در اکثر سیستم‌های که کاربران نهایی از آن استفاده می‌کنند وجود دارند تا حد زیادی می‌تواند بر رفتارهای کاربران نظارت داشته باشد و آنچه را که کاربران به دنبال آن هستند را رصد کند و بتواند با استفاده از اطلاعاتی که از نتایج جستجوی کار به دست می‌آورد و در طول زمان با یکدیگر دسته بندی کند و تأثیر زیادی در نتیجه‌ای که گوگل قرار است در جستجوی کاربر به او نشان دهد داشته باشد.

حتی گفته می‌شود که شبکه‌های اجتماعی نیز قرار است که مؤلفه‌هایی را به گوگل اضافه کنند و در نتایجی که گوگل در جستجوی کاربران با آن‌ها نشان می‌دهد تأثیر گذار باشند.

 

سئو سایت فقط به گوگل مربوط نیست

امروزه در همه جا می‌توانند نقش سئو را به وضوح دید کاربران از اپلیکیشن ها و مارکت های های مختلفی در طول روز استفاده می‌کنند، به سایت‌های ویدیویی زیادی سر می‌زنند یا ساعت‌ها در شبکه‌های اجتماعی وقت خود را می‌گذرانند؛ به عبارت دیگر می‌توان گفت هر جا که توسط کاربر جستجویی صورت می‌گیرد سئو هم در آنجا حضور خواهد داشت. از اینستاگرام گرفته تا فیس‌بوک و یوتیوب در همه این موارد seo معنا و مفهوم خود را دارد. مدیران سایت و سئوکاران باید این نکات را مد نظر داشته باشند.

 

سئو چه آینده‌ای را در پیش دارد.

با توجه به مواردی که ما در خصوص سئو بیان کردیم از امروز دیگر انسان پا در جنگی تمام عیار با هوش مصنوعی گذاشته است. دیگر نمی‌توان با seo داخلی، seo خارجی و یا لینک سازی رتبه سایت خود را افزایش داد. آنچه از امروز باید مدیران سایت و سئوکاران مد نظر داشته باشند این است که در این مبارزه باید از استراتژی کمک بگیرند. دیگر محتوا نویسی یا لینک سازی نمی‌تواند شما را پیروز میدان کند در سئو باید به تجربه کاربری بها داد، بر روی برند سازی اینترنتی کار کرد، سرعت سایت را بهبود بخشید و تعاملی دو طرفه با کاربر برقرار کرد.

نقد و بررسی کمپین های تبلیغاتی توسط علیرضا پیر

تخصص اصلی من سرچ مارکتینگ هست ( SEO و SEM ) ولی از اونجایی که به شدت کنجکاو هستم به صورت تجربی در شاخه های دیگر دیجیتال مارکتینگ نیز فعال هستم.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *