گوگل کماکان در مورد ایجاد مقاله و لینک‌سازی هشدار می‌دهد

گوگل کماکان در مورد ایجاد مقاله و لینک‌سازی هشدار می‌دهد

یک کسب‌وکار مدرن هیچ‌گاه نمی‌تواند بدون به‌کارگیری استراتژی‌های موثر در راستای ایجاد مسیرهای باکیفیت، زنده بماند. یکی از این ابزارها لینک‌سازی است.
البته شما نمی‌توانید در فواید فراوان حاصل از ایجاد لینک شک کنید. در رأس هدایت ترافیک باکیفیت به سمت سایتتان، می‌توانید یک نام تجاری مستحکم بسازید و یک رشته‌ی قدرتمند از پیروان را در میان مخاطبین هدفتان شکل دهید. اما همانند هر ابزار دیگری لینک‌سازی (و البته در مقام مشابه، ایجاد مقاله) تعداد زیادی نقطه‌ضعف هم دارد؛ نقطه‌ضعف‌هایی که توسط موتورهای جستجو نظیر گوگل سرزنش می‌شوند.
به‌صورت ویژه، گوگل در مورد مقاله‌سازی بی‌مهابا به‌منظور ایجاد لینک هشدار داده است. علی‌الخصوص کمپانی‌هایی که به بلاگ‌نویسی به‌منظور توسعه‌ی محبوبیت نام تجاری‌شان احتیاج دارند، با حجم پرچم‌های قرمز گوگل در مورد حذف «لینک‌های اسپم» و محتوای بد در قالب مطالب مهمان مواجه شده‌اند. راهنماهای گوگل به شکلی شفاف از شرکت‌ها می‌خواهند که از این موارد امتناع کنند:

  • چپاندن لینک‌های سرشار از کلمات کلیدی در مقالاتتان که به سایت خودتان ارجاع می‌دهند.
  • مقالاتی که در سایت‌های گوناگون و زیادی منتشر می‌شوند؛ به‌صورت جایگزین، داشتن تعداد زیادی از مقالات در تعداد اندکی سایت بزرگ توصیه شده است.
  • استفاده یا به‌کارگیری نویسندگان مقاله که در مورد موضوع مطلب نگارش‌شده از سوی خودشان آگاهی ندارند.
  • استفاده از محتوایی یکسان یا مشابه در مقالات مختلف؛ به‌صورت جایگزین، تکثیر محتوای مقالات یافت‌شده در
  • سایتتان توصیه می‌شود (در این مورد استفاده از rel=”canonical” علاوه بر rel=”nofollow” توصیه می‌شود، هرچند که ضروری نیست)

اما این موارد در قیاس با گفته های مکرر گوگل در گذشته یکسان هستند، کما این‌که Barry Schwartz از Serahc Engine Roundtable می‌گوید:
«حقیقتاً در موارد نگاشته‌شده در اینجا هیچ‌چیز جدیدی وجود ندارد. اگر از مطلب مهمان یا انتشار مقاله به هدف لینک‌سازی استفاده می‌کنید و به‌صورت عامدانه به دست‌کاری در نتایج جستجوی گوگل می‌پردازید، بدانید که مورد جریمه‌ی گوگل قرار خواهید گرفت».
به‌هرحال و ازآنجایی‌که امکان دارد این مشکل در روزگار کنونی از میزان ارتباط بیشتری برخوردار شده باشد، لینک‌سازی و ایجاد مقاله باید از قوانین تبعیت کند. این امر تنها به‌منظور هماهنگی با ملزومات گوگل در راستای رو بازی کردن در حوزه‌ی سئو نیست، بلکه تضمین می‌کند که مشتریان بالقوه بتوانند اطلاعاتی که به دنبالش می‌گردند را بیابند.
در این مورد، ایجاد محتوای مفید تنها را برای پیشرفت است. گوگل کمپانی‌ها و شرکت‌ها را به تمرکز بیشتر بر روی منابعشان در راستای بهبود بلاگ‌های قدیمی و مقالات ارسالی پیشین که هنوز هم قابل خواندن، دارای بینش و برای مخاطب هدف معنادار هستند، توصیه کرده است.
مشخصاً کمپانی‌ها، بازاریابی دیجیتال موثر را به‌عنوان اولویت در چک‌لیستشان قرار داده‌اند. تنها مسئله اینجاست که وقتی صحبت از بهینه‌سازی سایت‌ها و ایجاد محتوای مصرفی می‌شود، خیلی از افراد مسیر درست را طی نمی‌کنند.

نقد و بررسی کمپین های تبلیغاتی توسط علیرضا پیر

تخصص اصلی من سرچ مارکتینگ هست ( SEO و SEM ) ولی از اونجایی که به شدت کنجکاو هستم به صورت تجربی در شاخه های دیگر دیجیتال مارکتینگ نیز فعال هستم.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۳

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *